Sąd Rejonowy w Puławach

Przyjazny pokój przesłuchań w Sądzie Rejonowym w Puławach

„Przyjazny pokój przesłuchań” to pomieszczenie przeznaczone i specjalnie przystosowane do prowadzenia przesłuchań w warunkach przyjaznych osobie przesłuchiwanej, zapewniających jej możliwie największy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ma to kluczowe znaczenie przy zapobieganiu ponownemu doświadczaniu przez osoby pokrzywdzone lub będące świadkiem przestępstwa stresujących przeżyć.

Tego typu pokoje są niezastąpione w przypadku, gdy organy wymiaru sprawiedliwości mają do czynienia z osobami, które mogą być słuchane tylko jeden raz – dziećmi, ale także np. dorosłymi ofiarami przestępstw na tle seksualnym.

„Przyjazny pokój przesłuchań” składa się z dwóch pomieszczeń :

1)  pokoju przesłuchań służący do przeprowadzenia przesłuchania świadka przez sędziego w obecności i z udziałem biegłego psychologa oraz tłumacza, jeżeli został powołany,

2) pokoju technicznego, który wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt audiowizualny do rejestracji dźwięku i obrazu z przesłuchania. „Przyjazny pokój przesłuchań” znajduje się w budynku Sądu Rejonowego w Puławach przy ulicy Lubelskiej 7.

Metadane

Data publikacji : 18.11.2022
Data modyfikacji : 18.11.2022
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Puławach
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Iwona Wójcik Dyrektor Sądu
Osoba udostępniająca informację:
Jacek Mogielnicki ADM
Osoba modyfikująca informację:
Karol Brzozowski

Opcje strony

do góry